Hoch spadl z balkonu mezi psy. Zemřel

15.11.2010 14:59

Datum: 15.11.2010
Zdroj: Lidové noviny
Autor: čtk, dom
Rubrika: Domov

PŘEROV Tragická nehoda připravila v pátek o život čtyřletého chlapce. Hoch, který zůstal bez dozoru, spadl z balkonu rodinného domu v obci na Přerovsku. Dopadl přitom do kotce ke dvěma pitbulům, patřícím k takzvaným bojovým plemenům. "Než chlapce vytáhli, byl mrtev," řekla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Událost se stála před polednem a chlapec spadl z výšky tří metrů, upřesnila. Policie zatím odmítá sdělit, zda za smrt dítěte mohou zranění způsobená pádem, nebo psy. Vyšetřování ještě pokračuje. "Až pitva určí, zda byl příčinou úmrtí dítěte pád, nebo útok psů," poznamenala Vlachová s tím, že více informací policie nebude sdělovat. Výsledky pitvy budou známy tento týden. Majitelé nechali psy utratit Příbuzní chlapce podle České televize řekli, že hoch spadl z výšky na hlavu. To podle nich zapříčinilo jeho smrt. Psi se k němu sice seběhli, nijak mu prý ale neublížili. Přesto je prý rodina nechala utratit. Se psy byly problémy už dříve, uvedla televize Prima. Rodina měla kromě pitbulů také rotvajlera, který před třemi týdny pokousal jednoho ze sousedů. Pitbul je bojové plemeno vyšlechtěné z loveckých psů. Má neobyčejnou sílu v čelistech. Dodnes se používá při nelegálních psích zápasech. Podle kynologů bývají útoky na člověka obvykle důsledkem chyb při výcviku psů; ostatně podle dostupných údajů se obětí nejčastěji stávají právě jejich majitelé.