Lesní osada Hájemství v obci Vítězná ožije

Zdroj: Krkonošský deník
Autor: (zk)
Rubrika: Krkonoše a Český ráj

Vítězná – Lukostřelba, včelaření, botanika a rybaření. To je jen výběr aktivit ze zajímavého programu, který mají na zítra připravený pro návštěvníky v lesní osadě Hájemství na Trutnovsku. Akce Den Lesů je od půl deváté do dvou hodin odpoledne. A společně ji připravují Lesy ČR, Lesní správa Dvůr Králové nad Labem a žáci Základní školy Schulzovy sady, kteří budou také účastníky během celého dne provázet. Na naučné stezce se návštěvníci setkají se spoustou populárně naučných témat. Nejzajímavějšími jsou rybaření, turistika, myslivost, ptactvo, botanika, mineralogie, včelaření, lukostřelba, technika v lese, tvořivé dílny, kolo štěstí nebo přírodní lékárna. Zbyněk Boublík z lesů České republiky doporučuje za organizátory:,,Účastníci ať si s sebou vezmou hrneček na čaj a hlavně dobrou náladu." Lesy ČR pořádají naučné a osvětové akce. Mezi nimi je i Den lesů, který dělají ve spolupráci s různými organizacemi už od roku 2000.