Díky chataři chytli pytláky

06.03.2015 09:34

Díky chataři chytli pytláky (Právo)                                                 

                                                              

Všímavý chatař, akční myslivci a dobrá práce policistů. To všechno dohromady napomohlo k dopadení dvojice mužů (45, 40) při nelegálním lovu zvěře na Plzeňsku.

Pytláci byli zadrženi poté, co střelili jelena siku v honitbě mysliveckého sdružení Luhov. Nejde přitom o žádné nováčky, jsou to zkušení šíbři, které v minulosti soud už za pytláctví potrestal.

"Stíháme dva muže pro pytláctví a nedovolené ozbrojování," potvrdil Právu Jan Koželuh z policejního ředitelství Plzeň-venkov s tím, že obvinění muži způsobili škodu bezmála za třicet tisíc korun.

V noci nám zavolal jeden z chatařů, že slyšel ránu a pak viděl u lesa mihotání baterek. Tak jsme okamžitě jeli na místo. U lesa stálo opuštěné auto a kousek od něj jsme našli čerstvě střeleného jelena. Hned jsme zalarmovali policisty, kteří dorazili i se služebním psem," popsal Právu akci jeden z místních nimrodů. Policejní pes našel v okolí nejprve batoh s řeznickým nářadím na bourání masa a poté i pušku. Na pytláky si pak policisté počíhali u auta, ti k němu přišli až za několik hodin. Už totiž tušili, že jsou prozrazeni, ale předpokládali, že tam na ně policisté tak dlouho čekat nebudou.

U výslechu přiznali, že jelena nejprve střelili a pak ho šli hledat, protože nepadl hned na místě. Když viděli, že někdo přijíždí, zahodili batoh i zbraň a utekli.

Podle Koželuha stříleli kulobrokovou kozlicí, na kterou neměli zbrojní pas. Tvrdili, že ji koupili od neznámého muže na benzínové pumpě za několik set korun.