Fotopast na Břehyni opět zachytila vlka. I s kořistí (Českolipský deník)

18.04.2014 15:36

Fotopast na Břehyni opět zachytila vlka. I s kořistí (Českolipský deník)

Pátek, 18 Duben 2014 12:40


Je tu a má se dobře. Ochránci přírody mají důkaz, že dvě fotografie vlka, které "pořídila" fotopast v národní přírodní rezervaci Břehyně­ Pecopala na konci března, nejsou náhoda. Stejnou fotopast vybírali i v minulých dnech a našli v ní další snímek zvířete, které se do přírody Českolipska vrátilo po více než sto letech.
"Bohužel podle snímku nelze zjistit, zda se jedná o toho samého jedince či nikoli. Poprvé se však podařilo vlka zachytit s kořistí či její částí v tlamě," popisuje Luboš Beran, zoolog a vedoucí oddělení ochrany přírody Správy CHKO Kokořínsko.
Podle něj je zřejmé, že v místě výskytu vlka je hojnost potravy. "Stejná fotopast totiž pořídila jen v období od 3. do 15. dubna celkem 40 fotografií zvířat. Mezi nimi nejvíce srnčí zvěř, prase divoké, lišky a dančí zvěř," doplnil Luboš Beran. "Je to nejúspěšnější z našich fotopastí v této oblasti."