Hlupák s motorovou pilou poškodil posed (Ústecký deník)

06.06.2011 13:14

 

OHROŽENÍ LIDÍ V PŘÍRODĚ
Dosud neznámý vandal v Chabařovicích motorovou pilou poškodil posed. Tím způsobil škodu kolem 20 tisíc korun. Ale také vandal ohrozil návštěvníky přírody v tomto sektoru. S jarem začíná pro myslivce nový rok a posedy je nutné opravit a zkontrolovat pevnost vzpěr a žebříků. Využívají je i turisté. Pokud je narušená statika posedu, musí ho uživatel honitby na vlastní náklady odstranit a vyrobit nový. Podle Miroslava Machaly, předsedy myslivecké rady Okresního mysliveckého spolku na Ústecku, posedy jsou často ničeny vandaly, kteří si neuvědomují, že tím ohrožují všechny lidi v okolní přírodě. "Neuvědomují si, že posedy nejsou určeny jenom k lovu, ale ke zvýšení bezpečnosti lovu. aby střela směřovala proti zemi pod úhlem vyšším než 5°, kdy se již neodráží a bezpečně končí trajektorii v půdě," zdůraznil Machala.