Hoří 2014 - Dětský domov Zlín - Lazy

08.10.2014 15:09

Hoří 2014

28.9.2014

Již sedmý ročník oblíbené akce Hoří...letos po myslivecku:))

Dlouho připravovaná domovská akce začíná a krásně nám k tomu svítí sluníčko. Ještě nezbytné úpravy terénu. Děti si přivstaly a pomáhají se zametením spadaného listí, chystáním laviček a stanovišť na soutěže. Tety mají na starosti uzeninu a pitný režim. Ještě doladit administrativní stránku celého dne a už tady máme hlavní aktéry. Bohuslavičtí myslivci přijeli se svými mazlíčky a plným palebním arzenálem. To se bude líbit hlavně klukům. Nádvoří se plní dětmi z dětských domovů a akce může odstartovat! Paní ředitelka vítá všechny zúčastněné a předává slovo pánům v zeleném. Myslivci mají své dvě štěněcí slečny, které jsou velmi akční, ale při povelu poslušné. Děti se zaujetím poslouchají informace o myslivosti a aktivitách s tím spojené. Zajímavostí je spousta od umu troubení, přes povely pro pejsky, dravcování a zbraně. Každé z dětí má možnost zeptat se na to, co je zajímá a vyzkoušet si samotné troubení na lesní roh, nebo zaměření se zbraní. Rozdáváme soutěžní kartu všem týmům a za zvuku zahájení zahajujeme soutěžení. Máme šest stanovišť, kde skupinky dětí měří své vědomostní síly. Poznávání živých dravců (Poštolka, Káně, Jestřáb a Krahujec), přiřazování názvů zvířat k fotografiím, stopy, artefakty (paroží, zuby, lebky), poznávání druhů dřeva stromů a tolik očekávaná střelba ze vzduchovky na terč. Mezi soutěžemi máme nachystané malé sladké občerstvení a pitný režim. Při zápolení se tety a strejdové dozvídají spoustu zajímavého. Například u dravců se objevují nová jména jako je jeřáb – Jestřáb, vrabec – Káně, rejstřík – Poštolka. Také u přiřazování názvů zvířat se nenudíme a poznání, že Daněk je vlastně pták a jiné novoty nám vyluzují úsměv na tváři. Děti se moc snaží a největší zácpa je u střelby. A už je dobojováno! Tety jdou sčítat body a chystat pamlsky jako odměnu. Všichni soutěžící včetně tet a strejdů si opékají špekáčky a spekulují o svých úspěších. S plnými bříšky svoláváme soutěžící a rozdáváme ceny. Vlastně nikdo neprohrál. Rozdíly v bodech jsou nepatrné, ceny jsou rozdány a potlesk patří tedy úplně všem. Vzhledem ke krásnému sluníčkovému počasí ještě nekončíme a pouštíme se do miniturnaje ve fotbalu. Je potřeba vypustit zbytky energie. Akce se zdařila. Kluci v kamizolách nám dávají všanc své dravce a každý, kdo má zájem si může jednoho z ptáků vzít v kožené rukavici na ruku. Je to obrovský zážitek. Ještě poděkování a velký dík. Pánové byli jste skvělí a děkujeme za dárečky. Také všem zúčastněným děkujeme za účast. Těšíme se na další akci! A třeba zase u vás! Děti, strejdové a tety. Fotogalerie :

https://lazaci.rajce.idnes.cz/Hori_28.9.2014/

Myslivcům MS Křiby patří velký dík za další pěknou akci.