Medvědi rozsápali v Rumunsku dva lidi a dva další zranili (novinky.cz)

22.09.2012 21:30

 

 

Rozzuřený medvěd usmrtil ve středu v Rumunsku 64letého muže. Zvíře řádí v župě Dambovitsa severozápadně od Bukurešti. Regionální média spekulují, že útočí rozzlobený samec, který se vyprostil z pytlácké pasti. V posledních dnech jde již o druhý případ.

"Určitě to souvisí s pytláctvím. Medvěd byl chycený do pasti a zraněný. Z pasti unikl. Nevíme, proč se na místě nacházel muž, kterého medvěd napadl, jestli šel náhodou kolem, nebo sám položil past," řekl rumunským novinářům vyšetřující policista Dragon Rusu, kterého citovala agentura Reuters.

V sobotu nečekané setkání s medvědem stálo život 71letého muže, kterého zvíře napadlo v jeho sadu.

Další dva lidé byli zraněni. Ty napadl medvěd, který měl vzteklinu. Toto zvíře se již podařilo ulovit.

V Rumunsku nejsou útoky medvědů vzácné. V minulosti medvědi často napadali lidská obydlí, a to i ve městech. V přirozeném prostředí si nedokážou najít obživu.