Myslivci našli v lese oběšence, policisté marně zjišťují jeho totožnost

08.09.2015 10:17


zlin.iDNES.cz
Už téměř dva týdny policisté marně pátrají po totožnosti oběšeného muže, kterého v lese u Pohořelic na Zlínsku našli myslivci. Proto nyní kriminalisté zveřejnili snímky jeho oblečení. Věří, že jim se ztotožněním pomůže veřejnost. Myslivci poblíž Pohořelic u Napajedel na Zlínsku ve středu 26. srpna odpoledne rozváželi po lese krmení pro zvěř. V okolí krmelce ale ucítili zápach.  "Osmatřicetiletá žena se šla podívat o kousek dál, kde uviděla stát u stromu nějakého muže. Když přišla blíž, s hrůzou zjistila, že muž visí na stromě. Vyděšená se vrátila zpět ke svým kolegům, kteří zavolali policii," popsala nález mrtvého muže zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.  Policisté ohledali místo činu, pátrali v okolí po odstaveném vozidle, mrtvého muže porovnali s pohřešovanými lidmi z okolí, ovšem bez výsledku. Kriminalistům, kteří na případu už skoro dva týdny pracují, se doposud nepodařilo zjistit, o koho se jedná.  "Podle předběžných výsledků soudní pitvy by mohl muž mít kolem čtyřiceti let a zemřel asi týden předtím, než ho myslivci v lese našli. Muž byl atletické postavy, vysoký asi 175 - 180 cm, měl krátké prošedivělé vlasy s mírnou pleší," uvedla Kozumplíková.  Na sobě měl maskáčové krátké kalhoty, šedohnědé boty značky Alpine Pro se sešlapanou podrážkou a béžové tričko s černým obrázkem.  Vedle něho ležela plátěná béžová taška (somradlo), v níž byly tři zapalovače, prázdná plechová krabička od cigaret a otvírák.  "Pokud někdo pozná oblečení mrtvého muže nebo jeho osobní věci a může nám tak pomoci s jeho ztotožněním, ať se ozve na linku 158 nebo přímo na linku kriminální policie 974 666 338," poznamenala policejní mluvčí.  URL' https://zlin.idnes.cz/obeseny-muz-v-lese-u-pohorelic-dez-/zlin-zpravy.aspx?c=A150907_141713_zlin-zpravy_ras