Myslivecký veletrh v Brně (TV Nova)

10.04.2012 20:02
 

 

Markéta FIALOVÁ, moderátorka

Na brněnském Výstavišti se to jen zelená. Sjíždějí se sem totiž myslivci z celé republiky. Veletrh věnovaný myslivosti slibuje předvést hned několik světových rarit.

redaktor

Největší lovecká trofej zubra evropského, speciální saně, na kterých stříleli medvědy ruští careviči, nebo unikátní tatrovka z roku 26 vyrobena pro knížete Adolfa Schwarzenberga, který přímo z oken odstřeloval divoké šelmy v Africe. Na brněnském Výstavišti se to hemží superlativy, ale tím největším tahákem jsou překvapivě módní doplňky myslivců. Jejich uniformy v unikátní sbírce, která nemá v celém světě obdoby.

Jarda POSPÍŠIL, organizátor výstavy

Jsou zde nejstarší uniformy na světě, které se prokazatelně dochovaly, z nichž nejstarší je z roku 1790.

redaktor

Vedle ní dalších 500 mysliveckých uniforem, například Ukrajinci zjevně našli inspiraci v mundurech Muammara Kaddáfího a mají dokonce i dámský model. Ruští myslivci zase připomínají české nádražáky. Fini okopírovali české montérky a Litevci vypadají jako piloti stíhaček. Už zítra přijede z Anglie inspektor, který všechny uniformy spočítá. Pokud potvrdí číslo 550, sbírka se zapíše do Guinnessovy knihy rekordů