Střelnice má mít olympijské parametry (Slovácký deník)

27.03.2014 08:53

 

 

Areál u Vlčnova za více než milion korun mají využívat myslivci i veřejnost

Vlčnov
Už na konci léta by se měla začít ozývat střelba z brokovnic na zbrusu nové sportovní a lovecké střelnici olympijských parametrů v těsné blízkosti Vlčnovského háje. V současnosti rozestavěný areál v místech zvaných Čupy má po dokončení začít sloužit nejen myslivcům, ale i ostatní veřejnosti.
"Střelnice bude splňovat všechny parametry, včetně olympijských. Vstup bude umožněn držitelům zbrojního průkazu, k dispozici bude také zbrojní průvodce," uvedl Josef Knotek, předseda mysliveckého sdružení Dřínek, které střelnici buduje.
Projekt za zhruba 1,2 milionu korun podpořila částkou 800 tisíc korun vlčnovská radnice, o zbytek by se měly postarat peníze mysliveckého sdružení Dřínek. "Vycházeli jsme z dlouhodobého plánu, jak nejlépe využít tento prostor. Střelnice podle nás vhodně doplní nabídku aktivit v obci," prozradil důvody postoje obce vlčnovský starosta Jan Pijáček.
Možné využití se přímo nabízí například uherskobrodské České zbrojovce, součástí jejíž produkce jsou také brokové zbraně. "O stavbě střelnice jsem se dozvěděl jen shodou okolností," prozradil za Českou zbrojovku Petr Hauerland. Zároveň dodal, že její případné využívání by záleželo na konkrétních parametrech střelnice, které zatím ještě nezná.
Střelecký areál vyrůstající ve zhruba kilometrové vzdálenosti za Vlčnovem se podle Josefa Knotka bude rozkládat nedaleko silnice třetí třídy na Dolní Němčí, tři metry pod úrovní vozovky. Ve směru k Vlčnovu ji má oddělovat od střelnice zhruba dvoumetrový živý plot. Ze severovýchodní a jihovýchodní strany chrání střelnici stávající lesní porost. Nejbližší obydlené vlčnovké stavení je od střeleckého areálu vzdálené necelý kilometr. "Na střelnici bude nepravidelný provoz, zpravidla jedenkrát týdně pět až osm hodin. Střílet se tam bude z brokových loveckých zbraní ráže dvanáct, šestnáct a dvacet milimetrů," poznamenal Josef Knotek. Vlčnovští myslivci podle něj chtějí také u areálu umístit pamětní desku na svého zemřelého kolegu Miroslava Ondrůška, kterého tam v květnu před třemi lety zastřelil nešťastnou náhodou jeho kamarád.