TISÍC LET ČESKÉ MYSLIVOSTI XLVI

28.03.2011 15:21

 

TISÍC LET ČESKÉ MYSLIVOSTI XLVI

ČT2 – premiéra pátek 1. dubna 2011, 17,30; repríza sobota 2. dubna 2011, 15,40

 

Rodinný les; Zbraně na míru

1. Dlouholetý lesák Jindřich Pecha si udělal radost – koupil si kus lesa. A protože se vedle lesnictví věnuje i myslivosti a protože má velkou oporu a pomoc ve svých vnucích, kteří lesnictví a myslivost studují, zřídil v tom lese oboru. Svým společným hospodařením chtějí dokázat, že při rozumném a citlivém přístupu nemusí být les a zvěř v konfliktu. V oboře Svatý Hubert se navíc nachází jedna rarita – chov vzácného asijského jelena milu, který má řadu opravdu překvapivých vlastností.

2. Mezi myslivci je řada známých sportovců a jistě nepřekvapí, že k nim patří i střelci. Jedním z nich je český reprezentant a trojnásobný mistr světa v brokové střelbě Leoš Hlaváček. Pečlivě zvolená zbraň a dobrá optika hrají samozřejmě významnou roli jak při lovu, tak třeba na olympiádě. A pro takového Leoše Hlaváčka je pak brokovnice opravdu „šitá na míru“ nezbytností. Na to, jak nová zbraň vzniká, se zajedeme podívat i do proslulého střediska italských puškařů, kde je mimo jiné rodinné muzeum známých výrobců špičkových zbraní – Berettů.     


 

Autor: MN

www.cmmj.cz