Zbrojovku vzali útokem (idobryden.cz)

25.08.2015 09:37

Jindy neprodyšně uzavřené prostory uherskobrodské zbrojovky přilákaly v sobotu více jak 2 150 návštěvníků, což je o pět stovek více než při poslední podobné akci před čtyřmi lety. Ti, co přišli, měli možnost nahlédnout pod pokličku výroby nejvýznamnějšího českého výrobce ručních palných zbraní. "Už před osmou hodinou ranní, kdy akci oficiálně zahájil generální ředitel České zbrojovky Lubomír Kovařík, se před registrací a hlavním vstupem do areálu tvořily fronty zájemců. Pro ně pak byla zpřístupněna dílna obráběcích center, metalurgie, provoz výroby hlavní, slévárna přesného lití, výroba dílů pro automobilový průmysl a provoz výroby pažeb. V závěru prohlídkového okruhu čekala na všechny prezentace zbraní a stánek se suvenýry. Na všetečné i odborné dotazy k loveckým i vojenským zbraním odpovídali návštěvníkům ti nejpovolanější - produktoví manažeři i konstruktéři," uvedla Hana Smilková, tisková mluvčí České zbrojovky. Překvapením pro všechny byla návštěva herce Karla Rodena, který se se zájemci nejen ochotně fotil, ale přidal i podpis.