Zloději stačila čtvrthodina. Myslivec přišel o kulovnici

06.10.2014 10:05

Zloději stačila čtvrthodina. Myslivec přišel o kulovnici

Brněnský deník
Chudčice – Na lehkovážnost doplatil myslivec, který odstavil svoje auto u lesa poblíž Chudčic na Brněnsku. Zloděj si odnesl jeho zbraň. O případu v sobotu ráno informoval mluvčí policistů z Brněnska Bohumil Malášek. "Myslivec byl hodně neopatrný. Nejenže nechal pootevřené okno zadních dveří svého auta, ale na zadním sedadle zůstala jeho kulovnice zakrytá dekou," řekl Malášek. Když se podle něj myslivec po čtvrthodině vrátil k autu, zbraň už v něm nebyla. "Škoda je nejméně pětadvacet tisíc korun," poznamenal mluvčí. Případ navíc znamená pro muže další nepříjemnosti. "Musí nyní počítat i se stíháním za přestupek. Neměl zbraň řádně zabezpečenou," poznamenal Malášek. Několik případů vykradených aut z víkendu řeší i policisté na Břeclavsku. Čtyřiadvacet tisíc korun je škoda, kterou způsobil zloděj v Hustopečích. "Z auta vzal foťák a několik dalších věcí," sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová. Její kolegové se zabývají i podobným případem z nedalekých Šakvic. Už v pátek tam zmizela z auta značky Hyundai aktovka. Jak uvedla Haraštová, okradený muž v ní měl věci za osmnáct tisíc korun. Další škoda ve výši patnáct tisíc korun vznikla majiteli poškozením auta.